Arka Gdynia jest jednym z kandydatów do gry w ekstraklasie koszykarzy w nadchodzącym sezonie. PLK staje się powoli ligą zawodową w pełnym tego słowa znaczeniu.
Co to oznacza dla Arki Gdynia?
Klub będzie musiał spełniać ścisłe wymagania finansowe, w tym trzyletnie kontrakty i zachowanie dyscypliny finansowej.
Jakie są założenia nowego sezonu?
W nowym sezonie w elicie może zagrać aż 15 zespołów. Kluby będą musiały podpisywać umowy na 3 lata z zastrzeżeniem, że co roku będą musiały otrzymać niezbędną licencję.
Kto może awansować do PLK?
Mistrz I ligi, ŁKS Łódź, oraz AZS Politechnika Warszawska i Śląsk Wrocław są głównymi kandydatami do gry w elicie w przyszłym sezonie.
| Zespół | Pozycja |
|---|---|
| Arka Gdynia | 1-11 |
| ŁKS Łódź | Mistrz I ligi |
| AZS Politechnika Warszawska | Awans z I ligi |
| Śląsk Wrocław | Awans z I ligi |
Kluby będą musiały ponosić opłaty administracyjne za każdego zgłoszonego obcokrajowca. W zależności od ilości pozytywnie zweryfikowanych klubów, może być więcej zespołów w ekstraklasie.

